Gyógymódok

Tartalom: (lefelé gördülve, sorban)

szervóra      

kombucha

barackmag

galagonyacseppek

galagonya

laskagomba

karmelita cseppek

majki dió

meditáció

 

 

                      SZERVÓRA

  KOMBUCHA TEA

http://kombucha-ital.blogspot.hu/…/a-kombuchatea-elkeszites…

http://nepgyogyaszat.com/nepgyogyaszat-gyogyi…/kombucha.html

 

  A BARACKMAG   B 17

 Az élő szervezetben csak egyetlen vegyület képes felszabadítani a ciánt, a B 17 molekulából a bétaglükozidáz enzim. Amikor a B 17 molekula víz jelenlétében találkozik ezzel az enzimmel, akkor nem csak a cián, hanem a benzaldehid is felszabadul, ami szintén nagyon mérgező.

Ám ez az enzim igen kis mennyiségben fordul elő szervezetünk ép sejtjeiben, nem úgy a rákos sejtekben, melyekben több százszorosa is jelen van a környező sejtekéhez képest.

Ennek eredményeképpen a B 17 molekula a rákos sejtek területén bomlik el mérgezve azokat, a többit nem.

(Forrás:   InforMed  –  Balaicza Erika / 2013)

 

  GALAGONYÁS SZÍVÁPOLÓ CSEPPEK

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását több évtizedes felhasználói tapasztalat igazolja. A csepp hatóanyagai nyugtató, keringésjavító és vízhajtó hatásúak.

A készítmény alkalmazása során javítja a koszorúér-keringést, fokozza a szív kontrakciós erejét, csökkenti a szív frekvenciáját és az ingerületvezetés sebességét. Nyugtató hatású, a feszült-, szorongó állapotokat megszünteti önmagában vagy gyógyszeres kezelés kiegészítéseként.
Mik a készítmény hatóanyagai?
Az oldat tartalma: Galagonyalevél és virág, Macskagyökér, Citromfű, Aranyvesszőfű alkoholos kivonata.  A készítmény 40% v/v alkoholt tartalmaz.
Ajánljuk:
Ideges szívpanaszok, a szívtájon jelentkező szorító-, görcsös fájdalomérzet, az úgynevezett “ideges szívdobogás” és az ezekhez társuló nyugtalanság, szorongás megszüntetésére ill. kiegészítő kezelésre.
A szedés megkezdése előtt tudnia kell, hogy orvosolandó problémái milyen eredetűek. Amennyiben bizonytalan a tünetek okában, kérje ki szakember véleményét (orvos/gyógyszerész). A készítmény alkohol tartalma 40% v/v, amely adagonként (10-30 csepp) 88-268 mg alkoholnak felel meg, ezért a készítmény szedése káros lehet alkoholbetegeknek, májbetegség és epilepszia esetén..
Figyelem:
A készítmény 12 éves kor alatti gyermekeknek nem adható.
Ha Ön olyan gyógyszert szed, melyek alkalmazása mellett tilos az alkohol fogyasztása, ne szedje a cseppet.
Adagolás:  A készítményt kevés vízbe cseppentve javasolt bevenni naponta 3-4 alkalommal.

felnőtteknek:10-30 csepp bevétele javasolt naponta 3-4 alkalommal,

gyermekeknek 12 év felett: 2-3×10 csepp naponta

  A GALAGONYA

A galagonya tipikus szívgyógynövény: tavasszal leszedett és megszárított virágos hajtásvégéből lehet teát főzni. A bennük lévő flavonoidok hatására a tea javítja a szívizom vérellátását, segíti a véráramlást a koszorúérben. Segítik a szívsejtek működését, mert bizony az izmoknak, így a szívizomnak is van „anyagcseréje”, és ezt támogatja, a sejtek aktivitását javítja a galagonya tea.

A galagonya virágos hajtásvégéből készített tea, tinktúra vérnyomáscsökkentő és vízhajtó hatású is lehet.

Az öregkor teája: érelmeszesedés ellen is javasolják, javítja az időskori szívpanaszokat, és kiemelt jelentőségű az ideges eredetű szívpanaszok terápiájában.

 

  A LASKAGOMBA GYÓGYHATÁSAI

 A gombából készült ételeket elsősorban íz- és aromaanyaguk miatt kedveljük. A laskagombából készült ételek íze, a laskagomba fűszerező értéke a többség véleménye szerint megelőzi a csiperkéét. Németországban leglelkesebb kedvelői “borjúhúsgombának” nevezik.

Túlzás lenne persze a laskagombát a hússal egyenértékűnek tekinteni, hiszen a gombák fehérjetartalma lényegesen kisebb és fehérjéik biológiai értéke is valamelyest alulmarad a húsokhoz képest.

A laskagomba szárazanyagának 15-25%-a fehérje, 1-2%-a zsír, 6-10%-a ásványi só. Az ásványi sók többsége kálium és foszfor. A fennmaradó részt a szénhidrátok és egyéb anyagok teszik ki, ebből jelentős részt tesz ki az emészthetetlen rost. A termesztett laskagomba fehérje- és ásványi só tartalma kisebb, mint a csiperkéé. Ennek oka valószínűleg az, hogy szubsztrátumai lényegesen kisebb hamutartalmúak, mint a csiperke komposztja.

A gombák egyes vitaminokban kiemelkedően gazdagok, ezért “vitaminbombáknak” is nevezhetjük őket. Ezek a B1-, B2-vitamin, a niacin, a folsav és a pantoténsav. Jelentős mennyiségben tartalmaznak D-vitamint is. Említést érdemel, hogy 10 dkg friss laskagomba elfogyasztása kielégíti egy felnőtt ember napi B2-vitamin és niacin igényének 40%-át, a folsav igényének 25%-át, pantoténsav igényének 23%-át, valamint B1-vitamin igényének 17-20%-át. A laskagomba B1-vitamin- és folsavtartalma jelentősen meghaladja a csiperkéét.

A laskagomba más gombákhoz hasonlóan az egészséges táplálkozás fontos eleme lehet. Beltartalma miatt fogyókúrázók, cukorbetegek, köszvényben és magas vérnyomásban szenvedők diétájában egyaránt kiválóan felhasználható. Magas emészthetetlen rosttartalma miatt csökkenti a vastagbélrák kialakulásának veszélyét. Vesebetegek étrendjében azonban csak korlátozottan szerepelhet magas káliumtartalma miatt.

A laskagomba általános egészségvédő hatása mellett ki kell emelnünk speciális gyógyhatásait is. Japán kutatók a laskagomba vizes kivonatával sikeresen csökkentették egyes daganatok növekedési sebességét. Állatkísérletekben kimutatták a takarmányként felhasznált szárított őrölt laskagomba koleszterincsökkentő hatását. Csehországban a gomba termőtestéből magas vérkoleszterinszint elleni kivonatot állítottak elő. Orosz kutatók a laskagombából egy Pleurotin nevű antibiotikumot készítettek.

A laskagombát az alábbiak szerint alkalmazhatjuk koleszterincsökkentés céljából. Naponta 3-9 g szárított gombát fogyasszunk, amit lenyelhetünk kapszulában, vagy folyadékba (meleg vízbe, teába, levesbe, stb.), ételbe keverve. A friss gombából a szárított mennyiség tízszeresét, 30-90 g-ot fogyasszunk naponta.

Szerzők: Dr.  Hajdú Csaba- Szarvas József

 

   KARMELITA CSEPPEK

A régi leírások szerint a karmelita vizet sokféle baj gyógyítására alkalmazták. Ideges eredetű gyomor- és fejfájásra, szívgyengeségre, fájdalmas görcsökre éppen úgy gyógyírt jelentett, mint hisztéria, epilepszia, skorbut, szélütés vagy kólika esetén. Memóriaserkentő hatást is tulajdonítottak neki.

Összetevőiről, úgymint citromfű, citrom, koriendermag, angyalgyökér, fahéj, szegfűszeg és szerecsendió elmondhatjuk, hogy szinte mindegyik baktérium- és vírusölő, méregtelenítő, vértisztító, immunrendszer erősítő, serkentő, étvágy- és hangulatjavító, sőt afrodiziákum. A karmelita vízben legnagyobb tételt a citromfű képviseli, ami a legáldásosabb gyógynövény szívidegünkre, agyunkra és idegrendszerünkre. Mindezek ismeretében remélem Ti is elkészítitek. Legyünk vidámak, egészségesek és hosszú életűek!
Hozzávalók
2dl alkohol (40-50%-os), a vodka is jó, 2-3 maréknyi friss citromfű ( ha szárított, akkor 1/3 mennyiség), 1 evőkanálnyi koriandermag, 1 db kisebb szerecsendió reszelve, csíkozva, őrölve, 1 evőkanál angyalgyökér-por, 1 púpozott evőkanálnyi szegfűszeg, 1 mokkáskanálnyi fahéj, 2 karika hámozott citrom.
Elkészítése
Az összetevőket beláztatjuk az alkoholba, lezárjuk és szobahőmérsékleten tároljuk 2 hétig. Naponta rázzuk össze. Ha letelt az érési idő, szűrjük le és hűtőben tároljuk. Javasolt napi adagja erőnlét fenntartásához napi 2×10 csepp, betegségek esetén 2×20 csepp vízben vagy kockacukorra csepegtetve.
Egészségünkre!

  A MAJKI DIÓRÓL

Pár fontos fogalom az életünkben, a béke, a tudás, a szeretet, a védelem, a hit….

Majkon, ahol az imák égig érnek, alkottunk a hasonló a hasonlóval elv alapján,  dióba rejtett fontos üzeneteket.

A dió az emberi agyat mintázza, – így jelképesen – a gondolatainkba épülnek ezek a fogalmak, egy, egy idézettel.

Az idézetek:

  • A béke ott kezdődik, amikor az egyik elhallgat.(Tibeti mondás)
  • Ki Isten útjára tér, őrzi a kulcsot, mi nyitja a titkot, s az ördögtől sem fél. (népi eredet)
  • Őrizzen az Úr jártodban keltedben, most és mindörökké. ( Zsolt 120, 8)
  • Itt vagyok veled. Rád figyelek, érted élek, és feltétel nélkül szeretlek. (Ara Rauch)

A dióba tettük a következőket:

  • egy fehér kő, melyek a hallgatást és a békét
  • öt almamag, a tudást,
  • kis szentkép, a hitet és a védelmet szimbolizálja,
  • két szív, a szeretetet,

Sok szeretettel ajánljuk használatát.

A diót nem kell (nem is lehet) felbontani. Célszerű az ágyunk fölé akasztani, esetleg az íróasztalunkhoz, vagy ahol a legtöbbet tartózkodunk.

A dióból a dióbelet kiszedtük, helyébe raktuk a fentiekben leírt apró kis jelképeket.

A dió megvásárolható Majkon a Levendula boltban.

Majkról részletes információ a www.majk.hu oldalon található.

 

A MEDITÁCIÓRÓL

meditáció rendszerint olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A cél a lelki béke, megnyugvás keresése. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, úgyhogy pszichológiai szempontból az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni.

Számos nagy vallásban gyakorolnak rituális meditációt, míg az előbbi meditáció nem jelent szükségképpen vallásos tevékenységet.

A meditáció jelenlét. Megszűnik minden, az Itt és Most van. Nem csupán egy dologra koncentrál az ember, mert ezáltal megítéli az összes többit. Meditáció során szemlélődünk. Mindent érzékelünk. Amikor ezt megtanulja valaki, akkor egy zajos piactéren tud a legjobban meditálni.

A meditáció nem elmélkedés vagy gondolkozás. A meditációban semmiféle kísérletet nem teszünk arra, hogy ellenőrzésünk alá vonjuk a tudatot vagy közvetlen szuggesztióval lássuk azt el. Egyszerűen megfigyeljük, engedjük megnyugodni, békéssé válni, hagyjuk hogy lényünk mélyebb szintjeinek felfedezése és megtapasztalása közben egyre mélyebbre vezessen. Ha tudatunk meditálás közben is világi ügyekkel és vágyakkal foglalkozik, az megzavarja a meditációt. Ebben az esetben szilárd elhatározásra van szükség, hogy megszabadulhassunk a tudatunkban felbukkanó összes, figyelmünket elvonni kívánó gondolattól.

Sokan úgy vélik, a meditáció valami egzotikus dolog, amely kizárólag a keletről érkező vallásokhoz kapcsolható. Vannak, akik úgy gondolják, ez valami olyasmi, amihez egy bizonyos módon kell ülni. Talán azt hiszik, ilyen gyakorlatot csak a „szent emberek” végeznek. Ám ezen feltételezések egyike sem igaz. Amikor valaki meditál, mindössze annyit tesz, hogy az elméjét egy bizonyos dologra hosszabb ideig összpontosítja. Valójában egy könyv olvasása vagy egy film nézése ugyanúgy egyfajta meditáció.

A meditáció se nem misztikus, se nem másvilági, se nem nehezen elsajátítható. Nem csak egy bizonyos „elit” élhet vele, és nem csak azoknak való, akik szerteágazó tudásra tettek szert a keleti vagy egyéb vallásokban. A meditáció nagyon is kézzelfogható, praktikus, és mindenki számára elérhető módszer. Ha semmilyen spirituális gyakorlatot nem folytatunk, és nem hiszünk semmiféle istenben vagy felsőbb hatalomban, a meditáció gyakorlatával akkor is boldogabb életet teremthetünk magunknak. Minden emberi lény, aki ismeri az élet hátterében húzódó igazságot, aki már megvizsgálta és hiányosnak találta a világ örömeit, felismeri, hogy a meditáció nélkül nem lehet elégedett, nem érezheti valóban jól magát.

A meditációt évezredek óta, több kultúrában alkalmazzák, mivel számtalan előnye van. Mind a testünkre, mind az elménkre, mind az érzelmeinkre hatást gyakorol. A rendszeres meditáció eredményeképpen

  • egészségesebbek leszünk, mert amikor a légzésünkre figyelünk, csökken a vérnyomásunk, lelassul a szívverésünk, nyugodtabbá válunk;
  • élesedik az elménk, amely hatékonyabbá teszi a kommunikációnkat mind a munkahelyünkön, mind a társunk, a barátaink, a családunk körében;
  • könnyebben tudunk koncentrálni, ezért kevésbé érezzük magunkat leterheltnek;
  • tudatosítjuk az érzelmeinket, ezért ritkábban fordul elő, hogy túlreagáljuk a dolgokat;
  • hamarabb megtaláljuk a megoldást életünk azon területein, ahol úgy érezzük, elakadtunk;
  • közelebb kerülünk önmagunk, a körülöttünk lévő emberek, az életünk, az életfeladatunk megértéséhez.

A meditációt nem lenne szabad kulturális és vallási értékekkel átszínezni. Nincs olyan hogy buddhista meditáció, keresztény meditáció, hindu meditáció stb. A meditáció az meditáció. A meditáció a tudat középpontjába jutás módszere, ahonnan a tudatosság különböző fokokban és mértékekben kiáramlik.

meditáció, a medical (orvosi, orvostudományi) vagy a medicate (gyógykezelni, gyógyítani) szavak egy tőről fakadnak. A közös szótő magába foglalja azt a jelentést, hogy figyelmet vagy gondot fordítunk valamire. Ha meditálunk, akkor önmagunk kevéssé ismert dimenzióira figyelünk – lényünk legmélyebben rejlő, legbenső szintjeit vesszük figyelembe. Lényünk e szintjei mélyebben rejlenek a gondolkozási, elemzési folyamatoknál, a nappali álmodozásoknál, vagy az érzelmek, esetleg emlékek átélésénél. A meditáció egyfajta csendes, összpontosított, ugyanakkor ellazult belső figyelmet jelent.

(A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából, https://hu.wikipedia.org/wiki/Meditáció)